Jak mówi się temperówka po niemiecku, czyli dlaczego warto poznać ten język?

słownik polsko-niemiecki temperówka

Temperówka po niemiecku? Jak brzmi ten zwrot? Oto der bleistiftspitzer. Ciężko się wymawia, to fakt. No cóż, chyba każda osoba dorosła zdaje sobie sprawę z tego, że ma do czynienia z niezbyt łatwym językiem. Co jednak nie oznacza, że należy w takim razie porzucić naukę tego języka. Oto kilka zalet nauki niemieckiego. Dzięki temu spora ilość osób będzie w stanie zrozumieć, że biegła znajomość może im tylko wyjść na korzyść.

Znajomość języka

Wydawać by się mogło, że nauka trudnych zwrotów sprawiać może problem. Z drugiej jednak strony należy wiedzieć, że jest to język, który znajduje się na drugiej pozycji, jeżeli chodzi o obce słowa. Ba! W samej Europie można znaleźć ponad 100 mln osób, które ten język uważają za swój ojczysty. W Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Luksemburgu, Włoszech i Lichtensteinie ma się do czynienia w głównej mierze z językiem niemieckim. Dzięki temu już samo porozumienie się z obywatelami tych pięknych krajów nie powinno stanowić żadnych problemów.

Kultura i nauka

Już wiadomo jak jest temperówka po niemiecku. Warto jednak wiedzieć, że osoby biegle posługujące się tym językiem, będą miały szansę na poznanie wybitnych dzieł, jakie powiązane są ze światem kultury i nauki. I to z wieloma takimi cennymi podarunkami, które nie zostały przetłumaczone na inne języki, w tym chociażby na polski. Jeżeli komuś zależy na poznaniu jakiejś książki, to chociażby z tego względu powinien pomyśleć o lepszym zaznajomieniu się z niemieckim.

Polak, Niemiec, dwa bratanki

Zawsze mówi się, że z sąsiadami należy utrzymywać poprawne stosunki. Niezależnie od tego, czy mowa jest tu o osobach, które mieszkają na tej samej ulicy, czy też w sąsiednich krajach. Tym bardziej że Polska i Niemcy utrzymują m.in. bliskie stosunki gospodarcze. Nie tylko, jeżeli mowa jest tu o polityce. Wielu przedsiębiorców na pewno może pochwalić się współpracą zagraniczna, która pomogła otworzyć się na zyskowniejsze rynki zachodnie. Takie opcje możliwe były tylko dzięki temu, że ich znajomość języka niemieckiego pozwoliła na zawarcie ścisłej współpracy, korzystnej dla każdej z zainteresowanych stron.