Moczenie nóg w wodzie z octem – Proste lekarstwo na zdrowie

Nasze stopy są naładowane specjalnymi strefami naturalnej energii, jak mówi chińska refleksologia. Stopy mogą pomóc oczyścić nasze ciała z toksyn i szkodliwych substancji, które tak bardzo starają się zanieczyścić nasz organizm. Zdrowie można poprawić dzięki nogom, dlatego wymagają one starannej opieki. Jeśli przez cały czas ignorowałeś/aś ten krok, powinieneś natychmiast naprawić ten błąd, a ten artykuł na pewno ci pomoże.

Dlaczego dbanie o stopy jest ważne?

Nogi to tak wyjątkowa część ciała, która każdego dnia narażona jest na liczne ekspozycje i ataki różnorodnych drobnoustrojów , które mogą powodować łuszczenie, szorstkość skóry nóg, a nawet nieprzyjemny zapach. Kąpiele octu jabłkowego pomogą wyeliminować wszystkie te problemy. Ocet to doskonały środek ludowy, który pomaga zabić wszystkie zarazki. Dzięki temu poprawia się ogólny stan Twojego organizmu. Nie ma nic prostszego niż używanie octu jabłkowego. Natura zapewniła człowiekowi wszystko, co niezbędne, aby nie tylko zachować zdrowie, ale także piękno, najważniejsze jest nauczenie się prawidłowego korzystania z tych dobroci!.

Korzyści – Co daje moczenie nóg w occie jabłkowym?

Zgodnie z chińskim systemem na nogach człowieka znajdują się naturalne strefy energetyczne, z których każda odpowiada określonym narządom. Działając na nie możesz oczyścić organizm z toksyn i poprawić swoje zdrowie. Jedną z metod ekspozycji jest kąpiel stóp w occie – jaki ocet do moczenia nóg w takim razie wybrać?  Do kąpieli nadaje się tylko ocet jabłkowy. Jest w stanie wyrównać koloryt skóry, odżywić ją witaminami i minerałami: z grup B, C, E, A i potasem. W kontakcie ze skórą wnikają w głąb tkanek nawilżając i normalizując dobroczynne środowisko, dlatego kąpiel w occie jest dobra dla tych, którzy mają problemy z żołądkiem i jelitami. Mogą nawet wyleczyć infekcje dróg moczowych, jeśli taką kąpiel będziemy wykonywać przez 20 minut dziennie. Ocet może także sprawić, że rozstępy będą mniej widoczne na ciele a także może pomóc pozbyć się bakterii pod pachami. Dodatkowo jest bardzo przystępny cenowo i łatwy w użyciu. Już kilka minut po zabiegu można zauważyć korzystny wpływ na skórę. Jego skład jest bogaty w mikroelementy i minerały wzmacniające paznokcie.

Wskazania do stosowania

Ocet jabłkowy może rozwiązać wiele problemów. Wśród wskazań do stosowania:

 • Choroby dermatologiczne nóg: porosty, grzybice, grzyby
 • Obrzęk nóg w celu przywrócenia krążenia krwi w kończynach
 • Żylaki – wzmacnia naczynia krwionośne
 • Pocenie się stóp
 • Modzele, odciski, popękane pięty
 • Zwiększona kruchość paznokci

Jak prawidłowo stosować kąpiele w occie jabłkowym – Proporcje

Aby pozbyc sie modzeli ,odcisków, grzybycy czy żylaków należy co drugi dzień lub codziennie przez 2-3 tygodnie wykonywać kąpiel. Po takiej kuracji należy zrobić sobie przerwę od zabiegów na około miesiąc. Powtórzyć jeśli kąpiele nie przyniosły oczekiwanych efektów. Jakie proporcje użyć na moczenie nóg ? 5 litrów – 1 szklanka wody + pozostałe składniki według uznania (olejki eteryczne). Nie zwiększaj stężenia w przeciwnym razie mozesz podrażnić skóre , a nawet poparzyć

 • Podgrzej lekko wodę od 15 do 18 stopni. i wlej do miski
 • Do 5 litrów wody wlej 1 szklankę octu jabłkowego, kilka kropel dowolnego (ulubionego) olejku eterycznego.
 • Trzymaj stopy w mieszance przez 20-30 minut.
 • Powtarzaj 1-2 razy w tygodniu

Przeciwwskazania do kąpieli w occie jabłkowym

Bez względu na to, jak użyteczny jest ocet jabłkowy, istnieją przeciwwskazania do jego stosowania, a w niektórych przypadkach wymagana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Tak więc taka procedura może spowodować pewną szkodę dla organizmu w następujących przypadkach:
 • Cukrzyca jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, w żadnym wypadku nie przeprowadzaj tej procedury, może to tylko pogorszyć stan.
 • Ciąża. U kobiet w ciąży nogi puchną dość mocno, a w celu złagodzenia napięcia mogą uciekać się do kąpieli w occie, ale jest to zabronione, ponieważ skurcze macicy mogą wzrosnąć, co w skrajnych przypadkach doprowadzi do poronienia, a w późniejszych stadiach do przedwczesnego porodu.
 • Obecność otwartych ran lub urazów jest również przeciwwskazaniem do takich kąpieli. Nie rób ich, dopóki nie upewnisz się, że są całkowicie wyleczone.
 • Wiek poniżej 12 lat. Niedopuszczalne jest przeprowadzanie takiego zabiegu, aby nie narażać skóry dzieci na działanie octu.
 • Miażdżyca – Miażdżyca charakteryzuje się upośledzeniem krążenia krwi w naczyniach obwodowych. W przypadku tej choroby nie można używać kąpieli stóp bez zgody lekarza.