Ekspres ciśnieniowy Philips z funkcją spieniania mleka – który model wybrać?

Lubisz kawy z puszystą pianką? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe marki Philips! Słyną z wygodnego systemu do spieniania mleka, który jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale także w utrzymaniu czystości. Możesz wybierać spośród wielu propozycji ekspresów w różnych przedziałach cenowych. Najtańsze modele zaczynają się już od ok. 2000 zł! Zobacz, który najlepiej spełni twoje oczekiwania!

Jaki ekspres wybrać, jeśli lubisz kawy mleczne?

Jeśli przepadasz za kremowym cappuccino i nie wyobrażasz sobie dnia bez latte macchiato, oznacza to, że potrzebujesz dobrego ekspresu do kaw mlecznych. Dobrze, by sprzęt był prosty w obsłudze, a spienianie mleka nie wymagało dużego zaangażowania. Dlatego najlepszym wyborem będzie ekspres ciśnieniowy automatyczny. Wystarczy zwykle jedno przyciśnięcie guzika lub dotknięcie ekranu dotykowego, by zacząć przygotowywać ulubiony napój. Równie istotną kwestią jest utrzymanie systemu do spieniania mleka w czystości. Mycie rurek, a także ich podłączanie i odłączanie może być męczące i zabierające sporo czasu – zwłaszcza na początku, zanim dobrze nie opanujesz tej umiejętności. Dlatego wszyscy fani kaw z pianką docenią przełomowe rozwiązanie dostępne w ekspresach Philips – LatteGo. Wygodny, odłączany pojemnik na mleko, jest łatwy w obsłudze, a do tego – możesz go przechowywać w lodówce i myć w zmywarce. Koniec z czyszczeniem rurek i spędzaniu cennych minut na ich podłączaniu. Jeśli chcesz mieć twoją kawę gotową w kilka chwil, będzie to dla ciebie idealny wybór.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie ekspresu

Wiesz już, jak istotny jest system spieniania mleka. Pora przyjrzeć się innym parametrom, które wpływają na to, czy ekspres będzie udanym zakupem. Zobacz, jakie elementy warto przeanalizować:

 • moc;
 • kawy przygotowywane automatycznie;
 • łatwą obsługę;
 • możliwość personalizowania napojów i zapisywania ustawień;
 • dyskretną pracę;
 • dodatkowe funkcje;
 • możliwość regulacji dystrybutora;
 • wielkość pojemnika na wodę, ziarna i fusy;
 • elegancki design.

Jak widzisz, jest sporo kwestii, które decydują o tym, czy będziesz zadowolony z ekspresu i posłuży ci on długo po zakupie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, by dokładnie porównać modele, które wpadły ci w oko.

Ekspresy Philips – jaki model wybrać?

Na pierwszy rzut oka wszystkie ekspresy Philips z systemem Latte Go wyglądają podobnie. Charakterystyczna bryła sprawia, że możesz je rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Gdy przyjrzysz się uważniej, dostrzeżesz różnice. Podstawowe sprzęty kupisz za ok. 2000 zł, bardziej zaawansowane – 1500 zł drożej! Zobacz najchętniej wybierane urządzenia!

 • PHILIPS 3200 Series LatteGo Premium EP3243/50 – sprzęt, który wyróżnia się ciekawym wzornictwem. Automatycznie przygotujesz takie napoje, jak: americano, cappuccino, espresso, latte macchiato. Panel sterowania jest łatwy w obsłudze i intuicyjny. Możesz skorzystać z funkcji Moja Kawa, by dostosować moc napoju, a także ilość wody i mleka. Mocną stroną ekspresów marki Philips, oprócz systemu spieniania mleka LatteGo, jest technologia Aroma Extract, która pozwala zachować równowagę między temperaturą parzenia kawy a ekstrakcją aromatu. Sprzęt kupisz za ok. 2300 zł.
 • PHILIPS 2200 Series LatteGo EP2231/40 – szukasz tańszej opcji? Ten model kosztuje mniej niż 2000 zł i pozwoli ci szybko przygotować aromatyczne espresso lub cappuccino z puszystą pianką. I w tym ekspresie skorzystasz z funkcji Moja Kawa.
 • PHILIPS Series 5400 LatteGo EP5447/90 – najdroższy z omawianych modeli – kosztuje ok. 3300 zł. Wyróżnia go atrakcyjny design, a także – intuicyjna obsługa dzięki kolorowemu wyświetlaczowi. Wrażenie robi lista kaw, które przygotujesz automatycznie: americano, cafe au lait, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, espresso, latte macchiato, ristretto. Możesz stworzyć i zapisać cztery profile użytkowników, by w każdej chwili cieszyć się ulubioną kawą. Z kolei funkcja Extra Shot pozwoli zaserwować dodatkową porcję Ristretto, gdy potrzebujesz dodatkowej energii.

Chcesz poznać inne modele omawianego producenta? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Philips w sklepie MediaMarkt i wybierz sprzęt do twojej kuchni!