Gdzie możemy kupić grzyby mun?

Wielu z nas być może niegdyś myślało o przygotowaniu bardziej egzotycznej potrawy, jednak problemy z dostępnością do jakiegoś produktu niweczyło plany. Jednym z najbardziej popularnych składników kuchni azjatyckiej są grzyby mun. Gdzie je kupić? Lepiej w hipermarkecie, na portalu internetowym czy sklepie z azjatycką żywnością? Poniższy artykuł postara się odpowiedzieć na te pytania.

W których miejscach kupimy grzyby mun?

Grzyby mun – dyskonty

Zazwyczaj dostęp do grzybów mun w hipermarketach wygląda dość skromnie. Większość sklepów oferuje suszone grzyby mun jednej firmy, a ich promocyjna cena za 50 gramów wynosi niecałe cztery złote. Jeśli nie uda nam się kupić okazyjnie tego produktu, możemy liczyć się z kosztem 6,5 zł za taką ilość.

Warto jednak pamiętać, iż nie każdy sklep ma jednakową ofertę zarówno, jeśli chodzi o promocje, jak i formy przygotowania. Znajdziemy dyskonty w których będziemy w stanie zakupić grzyby mun za nieco ponad pięć złotych w promocyjnej cenie czy rzadziej spotykane wersje grzybów.

Grzyby mun – sklepy specjalistyczne

W sklepach specjalistycznych często oprócz grzybów mun spotykanych w popularnych sklepach typu dyskont, możemy kupić opakowania w o wiele większej ilości grzybów oraz w przystępniejszej cenie. Tutaj ceny za kilogram często mieszczą się w przedziale od 65 do 80 złotych, co wydaje się być atrakcyjną ofertą, porównując ceny z dyskontów. Jedyną wadą takich sklepów jest ewentualny koszt związany z transportem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż niektóre, dobrze wyposażone sklepy przyjmują stacjonarne zakupy, co zwalnia nas z ceny dostawy.

Grzyby mun – sklepy internetowe

Grzyby mun kupimy również w licznych sklepach internetowych. Tutaj niestety często ceny są najwyższe. Biorąc dodatkowo pod uwagę koszt dostawy produktu, kupno grzybów mun w takich miejscach nie jest szczególnie rekomendowane, chyba że poszukujemy rzadszych rodzajów grzybów mun. Sklepy internetowe mogą być w takim wypadku jedynym rozwiązaniem.

Podsumowując, jeśli mamy szczęście grzyby mun znajdziemy w wielu dyskontach. Najsensowniejszym wyborem są tutaj sklepy specjalistyczne, które oferują produkt w najlepszej proporcji ilości do ceny. Ewentualną opcją do rozważenia są dyskonty. Warto w tym przypadku jednak pamiętać o ofertach promocyjnych. Najmniej opłacalnym wyborem są natomiast sklepy internetowe, na których oprócz wysokiej ceny samych produktów, dużo zapłacimy za dostawę.