Zmywanie w zmywarce a higiena – co warto wiedzieć?

Zmywarka Toshiba – efekt przed i po umyciu naczyń

Ręczne zmywanie nie zawsze jest w 100% higieniczne. Na gąbkach, szczotkach i myjkach, które najczęściej leżą w zlewie, znajduje się mnóstwo bakterii, które potem mogą trafić np. na powierzchnię talerza. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem zmywarki, która wyposażona jest w zaawansowaną technologię dbającą o nieskazitelną czystość. Sprawdź, jakie modele sprostają Twoim wymaganiom pod tym względem.

Dlaczego zmywarka jest lepsza niż ręczne mycie naczyń?

Zmywarki to bardzo popularne i wygodne urządzenia w każdej kuchni. Przede wszystkim potrafią ułatwić codzienne obowiązki i pomagają zaoszczędzić wodę. To jednak nie wszystkie zalety tych urządzeń… Jednym z ważnych aspektów ich użytkowania jest higieniczność. W zmywarkach powstaje znacznie wyższa temperatura, niż ta, jaką wytrzymałyby Twoje ręce podczas mycia ręcznego. Pozwala to na skuteczne usunięcie ze szklanek, talerzy czy sztućców znacznie więcej bakterii i zanieczyszczeń.

Oprócz tego profesjonalne sprzęty do zmywania są wyposażone w specjalne filtry, które zapobiegają powstawaniu osadów i brudu w ich wnętrzu. Warto też wiedzieć, że niektóre zmywarki potrafią za pomocą programów dezynfekujących wyczyścić swoje wnętrze i pozbyć się zalegających na poszczególnych elementach resztek jedzenia bez Twojej ingerencji.

Zmywarki Toshiba z technologią dbającą o higienę Twoich naczyń

Pośród producentów zmywarek na Twoją uwagę zasługuje marka Toshiba i jej cztery modele: DW-10F2EE(W)-PL, DW-14F4EE(SS)-PL oraz DW-15F3EE(BS)-PL. To sprzęty, które pomogą Ci zadbać o higienicznie czyste naczynia i o zdrowie całej rodziny. Urządzenia charakteryzuje zaawansowana technologia, mająca na celu poprawę efektywności każdego cyklu mycia.

  • Automatyczne czyszczenie – to funkcja, dzięki której nie musisz pamiętać o tym, aby włączyć czyszczenie pustej zmywarki. Jeżeli inteligentny czujnik – zamontowany w zmywarce – wykryje resztki jedzenia albo inne zabrudzenia w filtrze cylindrycznym, które mogą być pożywką dla rozwijających się bakterii i zarazków, od razu uruchomi samooczyszczanie urządzenia.
  • Anti-bacterial Technology – kolejne rozwiązanie to nowoczesny filtr w zmywarkach Toshiba, który ma antybakteryjną technologię. Z jego pomocą urządzenie z 99,99% skutecznością dezynfekuje wnętrze i hamuje namnażanie się w nim bakterii, grzybów czy pleśni.
  • Toshiba Hygiene – zmywarka Toshiba potrafi w zaledwie pięć minut usunąć bakterie, zaschnięte resztki jedzenia i tłuste ślady (np. po oleju). Wszystko za sprawą ciśnienia 11,3 kPa i wody o temperaturze 70°C. Te dwa czynniki sprawiają, że nawet z ekstremalnie brudnych naczyń niemalże w 100% usuwane są znajdujące się na nich zarazki.

Dezynfekcja światłem UV – rozwiązanie gwarantujące sterylność

Zmywarki Toshiba mają także funkcję dezynfekcji światłem UV. Dzięki niej można wyeliminować bakterie i wirusy niewidoczne dla ludzkiego oka. Po cyklu mycia naczyń pozostają one nieskazitelnie czyste i sterylne. Oprócz tego urządzenie skanuje światłem UV swoje wnętrze, dlatego o namnażających się drobnoustrojach w trudno dostępnych miejscach nie ma mowy.

Poznaj także pozostałe funkcje zmywarek Toshiba. Przekonaj się, że dzięki nim zmywanie naczyń może być nie tylko higieniczne, ale przede wszystkim ekologiczne, szybkie i naprawdę dokładne!