Zalety i wady wibratorów silikonowych

Jest przyjemnie miękki i znakomicie sprawdzi się w stymulacji różnego typu. Wibrator silikonowy, bo o nim właśnie mowa, z pewnością zalicza się do grupy bardzo popularnych gadżetów erotycznych. Jest natomiast jedną z dostępnych opcji. Czy wobec tego warto zdecydować się właśnie na takie urządzenie? Jakie zalety mają wibratory silikonowe? Co jeszcze musisz wiedzieć na ich temat? Sprawdzamy.

1. Czym wyróżnia się wibrator silikonowy?

2. Wibratory silikonowe – zalety

3. Czy silikonowy wibrator ma jakieś wady?

Wystarczy przejrzeć dostępne w sklepach gadżety, by przekonać się, że wibrator silikonowy występuje w wielu wariantach i typach budowy. Najważniejsze jednak, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania, decydując się na produkt sprawdzonego producenta, wykonany z odpowiednich materiałów.

Czym wyróżnia się wibrator silikonowy?

Najważniejszym atutem cechującym wibratory silikonowe jest oczywiście materiał, z którego zostały wykonane. Za chwilę zajmiemy się tym tematem nieco szerzej, natomiast w tym momencie warto podkreślić, że poszczególne modele różnią się między sobą dość znacznie. Możesz skorzystać z wariantów dostosowanych do stymulacji łechtaczki, punktu G czy pieszczot analnych, ale także modele bardziej uniwersalne. Ciekawym wyborem są także dyskretne mini wibratory.

Kupując wibrator silikonowy, zwróć uwagę również na kwestie praktyczne. Dużym atutem zabawki jest wbudowany akumulator, uwalniający od konieczności wymiany baterii. Sprawdź także dostępne programy i tryby pulsacji oraz możliwość dopasowania ich do swoich preferencji. Jeśli lubisz różne zabawy, wybierz wibrator wodoodporny.

Wibratory silikonowe – zalety

Do produkcji wibratorów służy silikon medyczny – materiał bezpieczny, nie podrażniający wrażliwej skóry i nie alergizujący. To dobre rozwiązanie do okolic intymnych nawet w przypadku osób obawiających się uczuleń. Tych kryteriów nie spełnia guma czy lateks. Wibratory nie zawierają plastyfikatorów i szkodliwych substancji.

Najważniejszym atutem wibratorów silikonowych jest łatwość utrzymania ich w czystości. Zdarza się, że niektóre gadżety erotyczne zatrzymują brud. Ewentualne zaniedbania w czyszczeniu mogą przyczyniać się do rozwoju bakterii, a w konsekwencji nieprzyjemnych infekcji. Silikon jest gładki, przyjemny w dotyku niczym jedwab, odporny na wyższe temperatury, na przykład oddziaływanie ciepłej wody. Łatwo wyczyścić je dowolnym preparatem na bazie wody, na przykład wilgotną chusteczką.

Dopowiedzmy, że wibratory silikonowe prezentują się atrakcyjnie. Często występują w specjalnym designie i przykuwających wzrok kolory. Nadają się na prezent dla ukochanej osoby.

Czy silikonowy wibrator ma jakieś wady?

Silikon ma wiele zalet. Czy jednak można zauważyć w tym materiale jakieś słabsze punkty? Część osób twierdzi, że aksamitna powierzchnia nie jest dla nich optymalna, a korzystanie wymaga użycia dodatkowego lubrykantu.

*

Jeśli chcesz być na bieżąco z asortymentem lub być informowanym o ponownej dostępności produktu, możesz zgodzić się na opcję przesyłania newsletterów ze sklepu erotycznego lub zgodzić na wysłanie jednorazowo informacji o asortymencie.