Wykończenie łazienki – inspiracje i trendy

Chcesz wykończyć łazienkę w estetyczny i modny sposób? Pamiętaj, by zwracać uwagę nie tylko na stylistykę wybieranych elementów, ale także na ich właściwości i wytrzymałość. W naszym artykule znajdziesz najlepsze inspiracje i trendy, które pozwolą Ci na stworzenie łazienki, która będzie nie tylko doskonale się prezentować, ale także zachwycać funkcjonalnością i trwałością. Przekonaj się sam!

Obrzeża ABS i PVC – dlaczego warto?

Utrzymanie mebli łazienkowych w dobrej kondycji jest zawsze problematyczne. W pomieszczeniach, w których panuje duża wilgoć, obniżona trwałość oraz pogorszenie wyglądu szafek jest realnym zagrożeniem. Prostym i zarazem modnym rozwiązaniem, które okazuje się w tej sytuacji pomocne, są obrzeża ABS i PVC.

Produkty tego typu pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie krawędzi mebli wykorzystywanych w łazienkach. Obrzeża ABS i PVC są wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które doskonale radzą sobie z wilgocią. Dodatkowo zapewniają też ochronę przed ścieraniem i uszkodzeniami mechanicznymi, co wpływa pozytywnie na żywotność i estetykę szafek.

Co istotne, obrzeża ABS i PVC występują w wielu stylach i wersjach kolorystycznych, a także są stosunkowo tanie. Dzięki temu można je wykorzystać do łatwego zmienienia wyglądu łazienki i nadania meblom zupełnie nowego charakteru.

To akcesoria, które można z powodzeniem montować samemu. Ich konserwacja również nie stanowi żadnego problemu, gdyż bardzo łatwo utrzymać je w czystości i to bez specjalistycznych środków.

Jakościowe profile do kabiny prysznicowej

Chcesz mieć modną łazienkę, która będzie zachwycać latami? W takim razie zrezygnuj z gotowych kabin prysznicowych i zaprojektuj natrysk, który będzie w pełni pasować do pomieszczenia. Profile do kabiny to bardzo ważny element takiej konstrukcji, który pozwala na dokładne uszczelnienie wszystkich elementów.

Jeżeli obawiasz się, że rezygnacja z brodzika oznacza dodatkowe komplikacje, nie musisz się tym martwić. Współczesne profile do kabiny występują w bardzo wielu odmianach, zarówno jeżeli chodzi o ich kształty, jak i wielkość. Dzięki temu bez problemu znajdziesz elementy idealnie pasujące do wymagań, a Twój wymarzony prysznic będzie w pełni wygodny i funkcjonalny.

Jeżeli masz obawy związane z tego typu projektem, skonsultuj się z ekspertami. Polecamy doradców ze sklepu Korner. Chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i upewnią się, że wybrane profile do kabiny idealnie wpasują się w Twoje potrzeby. Pomogą też dobrać Ci inne elementy wykończeniowe do Twojej nowoczesnej i modnej łazienki. Przekonaj się sam!