Ostróda – idealny wybór nie tylko na urlop

Ostróda kojarzona jest z odpoczynkiem w otoczeniu dzikiej mazurskiej przyrody. To prawda – jest jej tu naprawdę dużo. Jednak do Ostródy można przybyć nie tylko na odpoczynek. To doskonałe miejsce na konferencję, event, a nawet na wesele.

Czym zachwyca Ostróda?

Ostróda jako miasto położone na Mazurach ma bardzo dużo do zaoferowania swoim gościom. Rzeka, liczne jeziora, przepiękna Dolina Drwęcy i oszałamiające bogactwem przyrody okoliczne lasy to raj dla osób, które marzą o obcowaniu z naturą.

Miłośnicy historii również nie będą rozczarowani. Początki miasta sięgają końca XIII wieku, a jednym z ważniejszych zabytków jest Zamek Krzyżacki. Także wieża Bismarcka, chociaż znacznie młodsza, traktowana jest jak obiekt historyczny.

Fani aktywności sportowej dostaną w Ostródzie tak dużo propozycji, że ciężko im będzie wybrać. Wyciąg dla nart wodnych, tory kajakowe, przystanie, kluby żeglugowe to tylko fragment oferty. Miasto dysponuje też nowoczesnym centrum sportowym.

Kanał Ostródzko-Elbląski to unikat na skalę światową i atrakcja turystyczna niezależna od zainteresowań. Każdy chce przynajmniej zobaczyć, jak statki pokonują kanał, „płynąc” po trawie.

Przy tym Ostróda jest niedużym, bardzo klimatycznym miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brak tu takich skrajności jak przepiękne lasy z dziewiczą przyrodą i parki trampolin.

Urlop w Ostródzie? Jak najbardziej!

Wystarczy znaleźć wygodny hotel w Ostródzie i można wypoczywać na wszelkie możliwe sposoby. Zarówno osoby ceniące sobie aktywność fizyczną i towarzystwo innych osób, jak i te, które wolą delektować się ciszą i samotnością przy nicnierobieniu znajdą tu dla siebie miejsce. Ostróda oferuje hotele o różnym standardzie i lokalizacji – można nocować w centrum miasta i cieszyć się bliskością bogatej infrastruktury lub wybrać hotel na obrzeżach Ostródy z widokiem na jezioro albo las.

Mazury mają stosunkowo łagodny i bardzo przyjazny klimat. Pogoda jest dość stabilna, nie ma w zwyczaju robić takich niespodzianek jak aura nad morzem albo w górach. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, którym marzy się odpoczynek nad wodą, ale bezmiar bałtyckich plaż jest dla nich przerażający.

Konferencja lub impreza firmowa w Ostródzie? Oczywiście!

Hotele Ostróda są przygotowane nie tylko na przyjmowanie gości przybywających w celach stricte wypoczynkowych, ale także na organizację imprez o charakterze branżowym. Tu bardziej od standardu miejsc noclegowych liczy się jakość i zakres usług o charakterze eventowym.

Hotel Dom Polonii Ostróda jest dobrym przykładem miejsca, w którym można liczyć na dobrze wyposażoną w sprzęt multimedialny (projektor, tablice flipchart i interaktywne, nagłośnienie, telewizor z funkcją 3D) salę konferencyjną z klimatyzacją, dostęp do internetu oraz catering. Ustawienie stołów i krzeseł każdorazowo dopasowywane jest do charakteru eventu.

Trzeba też zauważyć, że Ostróda jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym z pozostałą częścią kraju. Bez trudu można dojechać tu samochodem, pociągiem lub autobusem. Przez Ostródę przebiegają dwie drogi krajowe.

Klimatyczne wesele? Ostróda to najlepsza lokalizacja!

Bliskość jezior i lasów to okazja nie do jednej, a do kilku zdjęciowych sesji w plenerze, a samo wesele na pewno będzie miało zupełnie inny klimat niż urządzone w dużym mieście. Warto postawić na specjały lokalnej kuchni i mazurskie tradycje.

Gdzie urządzić wesele w Ostródzie? Spośród licznych hoteli, jakie może zaproponować Ostróda, warto wybrać gwarantujący pełen zakres usług, od sali balowej, poprzez wyjątkowe menu weselne, aż do noclegów.