Jak zrobić domowy peeling do twarzy suchej, tłustej i trądzikowej?

peeling z kawy na twarz

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że samodzielne przygotowanie domowego peelingu do twarzy pozwoli przedstawicielkom płci pięknej nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również zdecydować o jego składzie. Ponadto samodzielnie przygotowany kosmetyk jest świetnym pomysłem na prezent dla przyjaciółki, mamy czy siostry. Jak wykonać domowy peeling do twarzy suchej, tłustej oraz trądzikowej?

Jak przygotować domowy peeling do twarzy suchej?

Należy mieć świadomość, że najważniejszym składnikiem będzie substancja, która jest odpowiedzialna za pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Panie mogą zdecydować się na peeling mechaniczny lub enzymatyczny.

Domowy peeling enzymatyczny

W przypadku domowego peelingu enzymatycznego kobiety będą potrzebowały takich owoców jak: ananas oraz papaja.

Domowy peeling mechaniczny

Z kolei doskonałą bazą wspomnianych peelingów mechanicznych mogą być: cukier, fusy kawowe, zmielone płatki owsiane czy sól. Rekomendowane jest postawienie na cukier trzcinowy. W najprostszym możliwym ujęciu posiada on znacznie mniejsze drobinki. Dzięki temu efektywnie złuszcza zrogowaciałe komórki naskórka. Można mieć też pewność, że skóra nie zostanie podrażniona.

Jakie składniki można jeszcze wykorzystać do domowego peelingu?

Można zaobserwować, że panie z roku na rok coraz częściej stosują naturalne oleje. Świetną opcją będzie zmieszanie kilku rodzajów olejów spożywczych oraz kosmetycznych. Bardzo dobrymi przykładami mogą być oliwa z oliwek, olej arganowy, olej migdałowy. Egzamin zdadzą także przyprawy.

Olejki eteryczne, cynamon, kurkuma

Godny uwagi jest fakt, że kurkuma, cynamon oraz olejki eteryczne zarówno zagwarantują samodzielnie przygotowanemu kosmetykowi fantastyczny zapach, ale również zadziałają antybakteryjnie i rozgrzewająco. Wpłyną także pozytywnie na ukrwienie skóry. Można tym samym przyczynić się do ogólnej poprawy stanu skóry.

Jak zrobić domowy peeling enzymatyczny z papają?

Potrzebne składniki

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w dojrzały owoc papai. Produkt dostarczy złuszczający enzym, czyli papainę. Nie można zapomnieć o mące owsianej. Wykazuje się ona łagodzącym, a także przeciwzapalnym działaniem. Ponadto świetnie zda egzamin przy przy cerze trądzikowej z aktywnymi stanami zapalnymi.

Wykonanie

Najpierw należy wyżłobić miąższ z połowy papai, a następnie bardzo dokładnie rozgnieść widelcem. Kolejnym etapem będzie dodanie do rozgniecionej na jednolitą masę połówki owocu czubatej łyżeczki mąki owsianej. Przygotowany w ten sposób peeling enzymatyczny wystarczy nałożyć na oczyszczoną wcześniej skórę. Na końcu wystarczy zmyć peeling chłodną wodą po 5-10 minutach.

Jak zrobić domowy peeling enzymatyczny z ananasem?

Potrzebne składniki

Przedstawicielki płci pięknej, które są zainteresowane zrobieniem domowego peelingu enzymatycznego, będą potrzebowały łyżeczki miodu, a także jednego lub dwóch plasterków świeżego ananasa. Panie dzięki temu będą miały całkowitą pewność, że skóra zostanie zarówno wygładzona, jak i odpowiednio ukojona. Peeling zalecany jest kobietom posiadającym cerę mieszaną lub trądzikową.

Wykonanie

W pierwszej kolejności trzeba zmielić plasterki ananasa w blenderze, by powstała jednolita masa. Następnie należy dodać łyżeczkę miodu do zmielonego ananasa i bardzo dokładnie wymieszać dwa wspomniane składniki. Przygotowany w ten sposób peeling enzymatyczny wystarczy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy. Nie można zapomnieć, aby zmyć peeling po 5-7 minutach.

Jak zrobić domowy peeling do twarzy z płatkami owsianymi?

Największe zalety

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że płatki owsiane zmielone w młynku do kawy delikatnie będą ścierały zrogowaciały naskórek. Omawiany peeling ma zdecydowanie większą liczbę atutów, niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że owies wykazuje się działaniem nawilżającym, zmiękczającym, regenerującym czy przeciwzapalnym. Ponadto bardzo skutecznie łagodzi ewentualne podrażnienia. Warto wiedzieć, że doskonale zda egzamin jako składnik peelingu do cery z trądzikiem różowatym oraz pospolitym.

Wykonanie

Pierwszym etapem będzie dodanie łyżeczki żelu aloesowego, a także łyżeczki miodu do czubatej łyżki zmielonych płatków owsianych. Następnie wystarczy bardzo dokładnie wymieszać wszystkie składniki, by powstała z nich jednolita pasta. Kolejnym krokiem będzie nałożenie peelingu na twarz. Rekomendowane jest wmasowywanie jej w skórę okrężnymi ruchami. Peeling na twarzy trzeba zostawić na 10 minut. Później kobieta powinna zbyć go letnią wodą.

Dlaczego dobrym rozwiązaniem będzie domowy peeling do twarzy z kawą?

Co warto wiedzieć?

Należy mieć świadomość, że fusy kawowe będą doskonałym składnikiem domowego peelingu dla pań posiadających cerę normalną, przetłuszczającą się lub mieszaną. Nie będą dobrym rozwiązaniem dla kobiet zmagających się z aktywnymi stanami zapalnymi. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany peeling nie tylko wygładzi skórę, ale również odpowiednio pobudzi w niej krążenie. Jeżeli będzie systematycznie stosowany przyczyni się do tego, że skóra będzie znacznie mniej zanieczyszczona różnego rodzaju zaskórniakami.

Wykonanie

Warto wiedzieć, że przygotowanie omawianego peelingu powinno się zacząć od zrobienia sobie kawy. Kolejnym etapem będzie odstawienie do ostygnięcia pozostałych kawowych fusów. Oczywiście w zależności od potrzeb przedstawicielek płci pięknej można zdecydować się na dodanie do nich właściwych składników. Świetnym rozwiązaniem będzie obranie średniej wielkości ogórka, a także zmiksowanie go w blenderze. Ponadto do zmiksowanego ogórka należy dodać łyżeczkę miodu, a także czubatą łyżkę ostudzonych fusów kawowych. Następnym etapem będzie nałożenie peelingu na twarz i delikatne wmasowywanie go w skórę przez kilka minut. Na końcu wystarczy zmyć peeling chłodną wodą.