Jak dobrać podkład do twarzy na upalną letnią pogodę?

Gdy jest upalna pogoda trudno jest dobrać odpowiedni podkład. Wzmożone pocenie się powoduje, że kosmetyki często spływają z twarzy. Jak dobrać odpowiedni podkład do twarzy na lato i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podkłady do twarzy na lato – ochrona SPF ma znaczenie

Wybierając podkłady do twarzy na lato, należy zwrócić uwagę na to, czy posiadają w składzie filtr SPF. Powinien być tym wyższy, im jaśniejsza i bardziej wrażliwa jest Twoja skóra. Dla osób o skórze wrażliwej o bardzo jasnej karnacji polecane są podkłady do twarzy z filtrem SPF 50. Z kolei osoby o nieco ciemniejszej, oliwkowej karnacji mogą wybrać SPF 20 lub SPF 25. Dla osób o jasnej skórze, ale takiej która ładnie się opala dobrym wyborem będzie SPF 30. Ochrona przeciwsłoneczna zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA/UVB, które wpływa na degradację komórek skóry i przenika barierę skórną. Bezpieczny czas ekspozycji na słońce bez ochrony wynosi 15 minut. Ochrona SPF powinna być uzupełniana w ciągu dnia. Ponieważ trudno dokładać kolejne warstwy podkładu gdy jest ciężki, należy wybierać te o lekkiej, beztłuszczowej formule. Warto też unikać ekspozycji na słońce w godzinach od 11 do 15. Należy wówczas przebywać w cieniu, a także pamiętać o nawadnianiu się.

Wybierz produkty o lekkiej, nieobciążającej skóry formule

Podkład do twarzy na lato jak już wspomnieliśmy powinien mieć lekką formułę. Dobrze sprawdzają się wodne fluidy albo kremy typu BB, CC lub DD. Krem BB zakrywa niedoskonałości, a jednocześnie wzbogacony jest o dobroczynne dla skóry składniki odżywcze, np. witaminę C i E, a także kwas hialuronowy. Warto podkreślić, że witamina C jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Zatem w połączeniu z filtrem UV zawartym w kosmetyku można zapewnić sobie optymalną ochronę. Ważnym składnikiem lekkich fluidów i kremów BB, CC czy DD jest też kwas hialuronowy, który zapobiega odwodnieniu. Wiąże cząsteczki wody i zapewnia optymalne nawilżenie skóry nawet w upalny dzień. Fluid na lato nie powinien zbierać się w smugi i grudki. Nie może zatykać porów i powinien pozwalać skórze oddychać. W składzie fluidu sprawdzi się także kwas migdałowy, który działa antybakteryjnie i łagodzi stany zapalne. Osoby ze skórą problematyczną i tłustą mogą sięgnąć po lekkie fluidy matujące.

Jak dbać o skórę rano przed wykonywaniem makijażu i w trakcie dnia?

Skoro już wiemy jaki podkład będzie odpowiedni na letnią, upalną pogodę, to czas poznać zasady pielęgnacji skóry. Nigdy nie kładźcie się spać bez demakijażu. Stosujcie do tego celu płyn micelarny o neutralnym pH. Sięgajcie po niego także rano, by pozbyć się zanieczyszczeń nagromadzonych w nocy. Raz w tygodniu wykonujcie peeling, aby skóra lepiej wchłaniała kosmetyki, by pozbyć się zrogowaciałego naskórka i nagromadzonego sebum. Dobrze sprawdzi się peeling enzymatyczny. W trakcie dnia także można dbać odpowiednio o skórę. Warto zapatrzyć się w odświeżającą mgiełkę do twarzy, która zapewnia przyjemne uczucie odświeżenia. Nie zapomnijcie o odpowiedniej diecie, która także ma wpływ na wygląd Waszej skóry. Sięgajcie jak najwięcej po świeże warzywa i owoce. Pamiętajcie też o odpowiednim nawadnianiu się. Pijcie wodę mineralną niegazowaną oraz świeżo wyciskane soki. Dbajcie też o aktywność fizyczną, która pobudza krążenie i wpływa też na wygląd skóry.