HLCB2 – belkowy tensometryczny przetwornik wagi

HLCB2 to legalizowany tensometryczny przetwornik wag, często określany jako komórka ładunkowa, czujnik siły, czy też czujnik tensometryczny. Jest to urządzenie pomiarowe, znajdujące zastosowanie w wielu obszarach przemysłowych, w tym w rozbudowanych systemach ważących.

Funkcje i zastosowanie przetwornika wag HLCB2

Tensometryczny przetwornik wagowy HLCB2 jest wykorzystywany do pomiaru siły lub nacisku poprzez konwersję tych wartości na sygnał elektryczny. Gdy na urządzenie oddziałuje siła (np. ciężar towaru na wadze), materiał przetwornika ulega deformacji. Ten niewielki stopień deformacji jest następnie przekształcany w sygnał elektryczny przez wbudowany w urządzenie czujnik tensometryczny. Sygnał ten jest proporcjonalny do siły nacisku, co pozwala na dokładne określenie ciężaru obiektu.

Jakie możliwości daje czujnik tensometryczny HLCB2

Legalizowany przetwornik wag HLCB2 oferuje wiele możliwości. Po pierwsze, zapewnia precyzyjne pomiary, co jest niezwykle ważne w wielu zastosowaniach przemysłowych. Dzięki legalizacji urządzenie to jest zgodne z wszelkimi standardami i wymaganiami prawnymi, co pozwala na jego stosowanie w wyjątkowo restrykcyjnej pod względem poprawności pomiarów – branży handlowej

Ponadto, ze względu na swoją uniwersalność, czujnik tensometryczny HLCB2 może być używany w różnych typach wag, w tym w modelach platformowych, taśmociagach, czy modułach pracujących dla wag zbiorowych. Urządzenie wyróżnia się szerokim zakresem znamionowym: od 110 kg do 4,4 t. Dzięki hermetycznej konstrukcji klasy IP69, wykonanej ze stali nierdzewnej, przetwornik może być stosowany zarówno w środowisku suchym, jak i wilgotnym, a jego wysoka trwałość i odporność na różnego rodzaju wpływy zewnętrzne sprawiają, że jest to urządzenie niezawodne i długowieczne.

Wreszcie, przetwornik wag HLCB2 jest łatwy w instalacji i obsłudze, co oznacza, że można go szybko zintegrować z istniejącym systemem ważącym. Daje to użytkownikowi możliwość korzystania z technologii tensometrycznej do dokładnego mierzenia masy bez potrzeby zakupu całkowicie nowego systemu ważącego. W zestawie z urządzeniem oferowanych jest kilka elementów osprzętu, w tym stopa montażowa i łożyska elastomerowe.