Zegarek Timex – czyli niezawodność w rozsądnej cenie!

Wygodny zegarek z tarczą noszony na nadgarstku został po raz pierwszy wyprodukowany przez amerykańską markę Timex. Od razu stał się hitem na rynku i zrewolucjonizował zegarmistrzowski świat już prawie 100 lat temu. Ten amerykański producent zegarków od początku założenia spółki stawiał na precyzję oraz cenową dostępność swojego produktu. Chciał by każdy Amerykanin mógł sobie pozwolić na ten niegdyś zarezerwowany tylko dla elit wyrób. Marka od początku istnienia stawia na jakość i wytrwałość swoich produktów zachowując przy tym racjonalne ceny. Jeżeli więc zastanawiacie się jaki zegarek sprawić sobie lub najbliższej osobie na prezent, zdecydowanie powinniście przyjrzeć się bliżej marce Timex!

Historia marki Timex – pierwsza kolekcja zegarków dostępnych dla każdego

Marka Timex a tak naprawdę Waterbury Clock Company to amerykańska firma powstała w 1854 roku w stanie Connecticut, który to postrzega się jako „amerykańską Szwajcarię”. Głównym założeniem producenta było stworzenie zegarków niezawodnych oraz dostępnych cenowo dla każdej warstwy społecznej. W ten sposób na przełomie XIX i XX wieku firma zaproponowała Amerykanom pierwszy czasomierz, który można było nabyć za, dzisiaj nawet się wydawałoby śmieszną cenę, 1 dolara! Oczywiście “Yankee Dollar Watch” stał się hitem sprzedanym w ponad 6 milionach egzemplarzy, co jak na tamte czasy było istną rewolucją w zegarmistrzowskim przemyśle. Producenci nie spoczęli na laurach po sprzedażowym sukcesie i ruszyli do pracy pełną parą, co w niedalekiej przyszłości miało dać im miano światowego lidera w produkcji zegarków.

Zegarek Timex, czyli pierwszy zegarek na świecie noszony na nadgarstku

Jak to zwykle bywa największy postęp technologiczny przychodzi razem z wojną, na potrzeby wojska tworzonych jest większość innowacji, które potem trafiają do użytku cywilnego. Przykładem takiego produktu jest wytrzymały zegarek sportowy męski Timex stworzony na potrzeby armii USA podczas pierwszej wojny światowej. Wtedy to firma Timex Waterbury wpadła na pomysł jako pierwsza, żeby zamiast kieszonkowego zegarka popularnego w tym czasie, który chowany był w kieszeni lub przyczepiany do marynarki, wyprodukować analogową tarczę zainstalowaną na bransolecie. W ten sposób żołnierze mogli wygodnie korzystać z czasomierza na froncie wojennym. Zegarki męskie Timex pozostały na rękach mundurowych nawet po zakończeniu wojny, co w dużej mierze pomogło rozpowszechnić ten nowy sposób noszenia zegarków. Tak jak przy poprzednim sukcesie i tutaj Amerykańska marka zegarków nie dała odetchnąć, bo już za niedługo na rynek wszedł zupełnie nowy produkt.

Kolekcja zegarków Timex dla miłośników myszki Miki

Pierwszy zegarek z wizerunkiem myszki Miki na tarczy produkt, który stał się sprzedażowym hitem. Timex wypuścił zegarek w 1933 roku i był to model z dwiema wskazówkami w kształcie rąk myszki Miki, z których jedna wskazywała minuty, a druga godziny. Dla tego czasomierza również nie zabrakło klientów na całym świecie, produkt został sprzedany w aż 25 milionach egzemplarzy! Zegarki naręczne stały się wówczas ozdobą, dodatkiem do codziennej garderoby. Przedsiębiorstwo Waterbury Clock nigdy jednak nie zrezygnowało z wysokiej jakości materiałów, z jakich tworzyło swoje wyroby, od zawsze marka dbała o to, żeby niezawodność łączyć z atrakcyjnymi cenami zegarków. Po dziś dzień Timex corporation jest symbolem funkcjonalności, niezawodności i przystępnej cenie znanym na całym świecie.