Stwórz łazienkę z wykorzystaniem technologii, które odmienią komfort dbania o codzienną higienę

Czy wiesz, że pierwsza toaleta myjąca powstała w Szwajcarii? Mimo to większość osób kojarzy ją z Japonią — krajem, który jest utożsamiany z rozwojem i nowymi technologiami. W Polsce to rozwiązanie dopiero zdobywa popularność, łącząc w sobie dwie praktyczne funkcje: tradycyjnej toalety i bidetu. W efekcie toalety myjące ułatwiają dbanie o codzienną higienę, nie zajmując przy tym dodatkowej przestrzeni w łazience. Jest to jedna z głównych cech udanych wynalazków: zwiększenie wygody codziennego życia i zmniejszenie negatywnego wpływu na planetę. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co możesz zyskać dzięki nowoczesnym toaletom myjącym.

Toalety myjące — postęp, który zwiększa wygodę codziennego życia

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, którego wyposażenie na przestrzeni lat przeszło prawdziwą rewolucję. Obecne łazienki zachwycają rozwiązaniami, które ułatwiają dbanie o higienę, a przy tym wyróżniają się estetycznym wyglądem. Dlatego to również miejsce, w którym możesz się odprężyć i znaleźć chwilę tylko dla siebie. Jednak stworzenie funkcjonalnych, a zarazem przytulnych aranżacji może okazać się utrudnione przez ograniczony metraż.

W Polsce przeciętna łazienka ma wymiary wynoszące około 4-5 m². To sprawia, że wiele osób stara się zaoszczędzić cenną przestrzeń, rezygnując na przykład z wanien czy bidetów. Warto jednak zauważyć, że oczyszczanie miejsc intymnych wodą po każdym skorzystaniu z toalety ma wiele korzyści. Oprócz zachowania większej higieny (zarówno miejsc intymnych, jak i rąk) pozwala ograniczyć zużycie papieru toaletowego, w tym również nawilżanych chusteczek. Jednocześnie nowoczesne toalety myjące, na przykład model Riva proponowany przez markę Laufen są wyposażone w funkcje ograniczające zużycie wody i energii, takie jak:

  • tryb ekonomiczny,
  • programowany czas trwania natrysku,
  • regulowana temperatura wody (7 poziomów),
  • czyszczenie termiczne,
  • automatyczny program usuwania kamienia,
  • wymienna dysza natryskowa,
  • bezkołnierzowa konstrukcja rimless.

Wprowadzenie tego typu rozwiązań ułatwia utrzymanie toalety myjącej w czystości. Na jej powierzchni wolniej osadzają się zabrudzenia czy kamień, co pozwala ograniczyć zużycie środków czyszczących. Ponadto toaleta myjąca Riva ma wymienną dyszę natryskową, a także demontowaną deskę i pokrywę. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami i precyzyjnym wykończeniem staje się inwestycją na długie lata użytkowania, zmniejszając rachunki i negatywny wpływ na środowisko.

Jak wygląda obsługa nowoczesnych toalet myjących?

Starannie zaprojektowane toalety myjące, takie jak Riva, są łatwe w codziennym użytkowaniu. Ze względu na możliwość obsługi za pomocą aplikacji, pilota z dotykowym wyświetlaczem czy użycia obrotowego przycisku przy toalecie z jej funkcji z powodzeniem skorzystają zarówno młodsi, jak i starsi domownicy. Dużym ułatwieniem jest również opcja wykrywania użytkownika. Za pomocą wspomnianych sposobów możesz ustawić różne tryby mycia (również higienę intymną dla pań), a także regulować siłę natrysku, pozycję dyszy czy temperaturę wody. Nocą praktycznym rozwiązaniem będzie oświetlenie nocne, dzięki któremu nie musisz zapalać w łazience mocnego, rozbudzającego światła.